“Zastrzyki na odchudzanie”- leki na otyłość i cukrzycę w zastrzyku – cudowny sposób na odchudzanie i wysoki cukier?

Leki na otyłość, tzw. “zastrzyki na odchudzanie” w ostatnich latach są bardzo popularne. Czy to faktycznie cudowny sposób na odchudzanie i wysoki cukier? O tym rozmawiam z Maćkiem w kolejnym odcinku naszego podcastu W związku z cukrzycą.

Czy pacjenci nie są informowani o tym, że takie leki jak np. Ozempic powinny być jednocześnie stosowane ze zmianą nawyków żywieniowych i regularną aktywnością fizyczną? Co się stanie, gdy odstawimy “leki na odchudzanie”? Bardzo często pacjenci poszukują informacji nie tylko u lekarzy lub w aptekach, ale również w Internecie. Dlatego w tym odcinku wyjaśniamy m.in. jak działa Ozempic, Victoza, Trulicity czy Saxenda (zastrzyki) i inne leki z grupy analogów GLP-1.

Wszystkie nazwy handlowe wymienione są tylko i wyłącznie w celach edukacyjnych. Bez jasnego wskazania o jakim rodzaju substancji czynnych mówimy, materiał nie byłby zrozumiały dla pacjentów. Odcinek nie jest materiałem sponsorowanym.

Treść zawarta w filmie nie jest poradą medyczną i jej nie zastępuje. Jeśli masz pytania lub wątpliwości odnośnie Twojego leczenia, skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym lub farmaceutą w aptece. Wszystkie wymienione preparaty to leki na receptę, czyli wydawane z przepisu lekarza. Pamiętaj, że nie mogą być legalnie sprzedawane poza apteką i nie kupuj leków na podejrzanych stronach internetowych.

Ten odcinek podcastu znajdziesz również na Spotify 👇

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *